SIMPLIFYING MATTERS

x
Info career

info centre

SU NEKILNOJAMUOJU TURTU SUSIJUSIO KREDITO ĮSTATYMAS

2017-06-27

Norime jus informuoti, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigalioja naujas Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymas. Šiuo įstatymu į Lietuvos teisę perkeliama vadinamoji Būsto kredito direktyva, kuria reglamentuojama būsto įsigijimo paskolų ir paskolų, užtikrintų nekilnojamojo turto įkeitimu, teikimo veikla ir tokių paskolų gavėjų apsauga. Įsigaliojęs įstatymas bus taikomas ne tik naujoms, bet ir anksčiau išduotoms paskoloms.

Naujasis įstatymas visų pirma yra vartotojų apsaugos įstatymas. Juo ne tik perkeliamos direktyvos nuostatos, bet ir susisteminama dabartinė geroji vartotojui palanki Lietuvos rinkos praktika. Tai reiškia, kad būsto paskolos gavėjui reikės mažiau pastangų ir derybų siekiant į galutinę paskolos sutartį įtraukti palankiausias bankų pasiūlymų dalis, nes daugelis tokių palankių sąlygų bus numatytos įstatyme. Palankesnės išankstinio paskolos grąžinimo ir refinansavimo galimybės, privalomas kintamųjų palūkanų normų sudedamųjų dalių atskleidimas ir 3 mėn. trukmės „kredito atostogų“ galimybė – tik kelios nuostatos, kurios sustiprins paskolų gavėjo pozicijas santykiuose su kreditoriumi.

Plačiau apie įstatymą ir jo naujoves galite sužinoti mūsų parengtame pristatyme. Esame pasiruošę visapusiškai padėti ir patarti dėl įstatymo taikymo bei atsakyti į Jums rūpimus klausimus.

 

Peržiūrėti pristatymą PDF formatu

Susijusios šalys: Lietuva

Susiję asmenys: Diana Kozliakaitė

Susijusios sritys: bankininkystė ir finansų teisė

 

Other publications

 • 2018-06-19 KOKIO SAUGUMO VERSLE TIKIMĖS ŠIANDIEN?

  2018 m. birželio 1 d. įsigaliojo naujasis Komercinių paslapčių teisinės apsaugos įstatymas ir su juo susiję Civilinio kodekso ir Civilinio proceso kodekso pakeitimai. Naujas teisinis reglamentavimas, tikėtina, pakoreguos suformuotą teismų praktiką ir turės įtakos komercinių paslapčių gynybos ypatumams teisme, todėl su juo susipažinti ir tinkamai taikyti turėtų kiekvienas saugumo siekiantis verslas.

  read more
 • 2018-05-30 GLOBAL LEGAL INSIGHTS TO: MERGERS & ACQUISITIONS IN SWEDEN AND NORDIC COUNTRIES 2018

  We encourage you to read our publication on The Global Mergers & Acquisitions market in Sweden and Nordic countries in the seventh edition of The Global Legal Insights.

  read more
 • 2018-05-24 PASIBAIGĘS TERMINAS – NE PRIEŽASTIS NEGRĄŽINTI PVM

  Sprendžiant su pridėtinės vertės mokesčio atskaita susijusius ginčus, ES valstybių narių nacionaliniai teisės aktai neretai taikomi neatsižvelgus į Tarybos direktyvos dėl PVM bendros sistemos (2006/112/EB) nuostatas. Šįkart, remdamiesi Europos Sąjungos Teisingumo Teismo išaiškinimu, aptarsime, ar gali būti ribojama teisė į PVM atskaitą.

  read more
 • 2018-05-24 SVARBU ŽINOTI: PREKIŲ MUITINĖ VERTĖ PIRMIAUSIA NUSTATOMA PAGAL SANDORIO VERTĘ

  Teisingumo Teismas yra nurodęs, kad į Europos Sąjungą importuojamų prekių muitinė vertė turi būti nustatoma pirmiausia taikant sandorio vertės metodą. Ir tik tuomet, jei prekių kaina negali būti nustatyta, galima taikyti kitus metodus. Šią informaciją, galbūt padėsiančią išvengti keblių situacijų muitinėje, verta prisiminti visoms prekes į ES įvežančioms bendrovėms.

  read more
more publications